title_app

TOP aplikácie

Zdieľať na Facebooku
Kráčam po svete

V dnešnej dobe mobilov a aplikácií existujú mnohé, ktoré vám na Camine alebo inej turistike pomôžu.

1. Mapy.cz = táto aplikácia ma ešte nikde na svete nezradila. Ideálna je aj na Camine, ktoré je síce dobre značené, ale vo veľkých mestách je problém sa vymotať. Napríklad v meste Leon blúdilo veľa ľudí.

2. Aplikácia Buen Camino = nie sú na nej všetky trasy camina, ale tie hlavné tam nájdete. Nájdete tu informácie o dĺžke trás, albergue a dokonca aj navigáciu.

3. Gronze.com = gronze ešte nie je appka, iba webstránka, ale je to absolútna Biblia každého pútnika. Nájdete tu navrhnuté trasy, ktorých sa ale, samozrejme, nemusíte držať. Aké informácie na stránke nájdete? Mapa vám ukáže vzdialenosti medzi dvoma mestami, prípadné alternatívne cesty, dĺžku, profil trasy, trvanie, obtiažnosť, krásu krajiny. Pod mapou máte zoznam jednotlivých miest, cez ktoré pôjdete a dôležité info k albergues – kontaktné údaje, či prijíma rezervácie, či je otvorené celoročne a aj piktogramy: hrniec = kuchyňa k dispozícii, tanier s príbormi = večera, šálka = raňajky. Zistíte aj cenu za zdieľanú izbu, prípadne za jednotku či dvojku. Dôležité info sú recenzie – tie si čítam ako prvé.

4. Aplikácia rome2rio = na vyhľadanie vlakového alebo autobusového spojenia.